Krepšinio senjorai vėl skina prizines vietas

Visą savaitę Albufeiroje (Portugalija) vyko atviras septintasis Europos veteranų krepšinio čempionatas, kuriuos nuo 2014 m. organizuoja Vilniuje įregistruota Europos senjorų krepšinio asociacija („European Seniors Basketball Association“, ESBA). Jie rengiami įvairiuose Europos miestuose skirtingų amžiaus grupių vyrų ir moterų rinktinėms. Juose Lietuvos komandos yra iškovoję 20 aukso, 14 sidabro ir 10 bronzos medalių.

Krepšinio čempionatas „Albufeira’23 Open“ buvo žaidžiama 13-oje amžiaus grupių – 7 vyrų ir 6 moterų. Pirmą kartą rengtas atviras Europos čempionatas, į kurį atvyko komandos iš viso pasaulio. Į turnyrą užsiregistravo 114 komandų iš 22 valstybių, kuriose žaidė apie 1400 įvairaus amžiaus žaidėjų.

Nuo birželio 10 d. vykusiame čempionate pagal amžiaus grupes dalyvavo ir 10 komandų iš Lietuvos. Jose buvo galima stebėti praeityje žinomus žaidėjus iš pagrindinių LKL rungtyniavusių komandų – Algimantą Pavilonį, Vitoldą Masalskį, Rolandą Skaisgirį, Rolandą Matulį, Egidijų Mikalajūną, Aurimą Palšį, Arūną Grigą, Loretą Ramanauskaitę-Slančiauskienę, Rasą Matlašaitienę, Korneliją Balčiūnaitę, Jolantą Jurčiuvienę it kt.

Kaip pranešė varžybas stebėjęs vienas iš jų organizatorių Saulius Lapienis, Lietuvos komandos laimėjo keletą prizinių vietų. Antai, vyriausioje amžiaus grupėje kovoje „Lietuva 70+“ krepšininkai iškovojo sidabro apdovanojimus, pusfinalyje ir finale tik keletu taškų nusileidę čempionato svečių amerikiečių rinktinei iš Čikagos „Challengers“. Keturiasdešimtmečių moterų grupėje pirmą vietą iškovojo „RKL Alytus“ žaidėjos, o 35-metės „Favoritės“ iš Kauno – trečią vietą. Vienas iš vilniečių komandos, sudarytos buvusio Vilniaus „Statybos“ klubo žaidėjų pagrindu (klubui vadovauja Valentinas Matulaitis), senjorų Algirdas Dambrauskas primena, kad pernai Malagoje vykusiame kitos senjorų asociacijos FIMBA Europos čempionate vilniečiams taip pat pavyko iškovoti pagrindinius prizus.

Kituose turnyruose „Statybos“ senjorus atstovauja ir iki šiol aktyviai krepšinio salėse treniruojasi vienas vyriausių Lietuvos žaidėjų, beveik 90-metį pasiekęs Lietuvos savanoris Vytautas Geštautas.