Krepšinio veteranui – 90, o jis tebesportuoja…

Sporto klubo „Vilniaus Statybos senjorai” veteranui, legendiniam Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, Kauno „Žalgirio”, Vilniaus „Plastiko” žaidėjui  Vytautui Geštautui šių metų vasario 6 d. sukanka 90 metų.

Sutikime: kitas senolis jau tik su lazdelėmis gali paeiti… O Vytautą dar ir šiandien galima matyti klubo senjorų treniruotėse besiveržiantį prie krepšio, taikliai mėtantį tritaškius ar patariantį jaunesniems žaidėjams. Dažnai jis atsiduria ir senjorų trenerio vaidmenyje – čempionatuose ir atsakingose varžybose Lietuvoje ir užsienyje.

Štai jo trumpa sportinė biografija:

Vytautas Geštautas (1934 m. vasario 6 d., Plungė) – krepšininkas, treneris, teisėjas, dėstytojas. SSRS sporto meistro vardą gavo 1961 m., 1993 m. – FIBA garbės teisėjo vardą. Buvo Telšių sporto mokyklos auklėtinis, pirmasis žemaičio treneris – A. Šaikūnas. 1958 m. baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą, 1958-1962 m. dirbo treneriu Vilniaus „Žalgirio” vaikų sporto mokykloje, 1962-1991 m. – Vilniaus politechnikume, VVPI, fizinio auklėjimo katedros dėstytoju Lietuvos valstybinėje konservatorijoje. Krepšininkas nemažai žaidęs: Kūno kultūros instituto komandoje (1954-1958), Kauno „Žalgirio” (1957-1958), Vilniaus „Plastiko” (1958-1963) krepšinio rinktinėse. 1963 m. buvo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjas ir per 13 žaistų rungtynių pelnė 34 taškus. V. Geštautas – Lietuvos vyrų krepšinio čempionas (1958 m.), daukartinis Lietuvos krepšinio veteranų čempionatų nugalėtojas, Pasaulio ir Europos krepšinio veteranų čempionatų daukartinis prizininkas, 2013 m. vadovavęs trečią vietą užėmusiai mūsų rinktinei pasaulio čempionate Salonikuose, be to yra Pasaulio veteranų žaidynių Turine čempionas. Dabar jis aktyviai sportuoja, perduoda savo patyrimą jaunesniems krepšininkams.

Tačiau krepšininko biografijoje – ne vien sportiniai pasiekimai. 1991-97 m. jis buvo Savanorių tarnybos štabo vyriausiuoju specialistu, Šaulių rinktinės vadu (1997-2007), dalyvavo Sausio 13-ąją ginant parlamentą. Dar ir šiandien su Šaulių sąjunga V. Geštautas lankosi mokyklose ir susitinka su jaunimu, pasakoja apie jaunojo kario paskirtį ir patriotizmo prasmę. Jis sako, kad  vienas jo tikslų – atvesti jaunimą į doros kelią ir mokyti ginti Tėvynę šiuo pavojingu laikotarpiu. O tam reikia fizinio pasirengimo. „Reikia turėti motyvaciją. Norėdamas sveikai gyventi ir gerai atrodyti, pasirinktoje sporto šakoje turi išsikelti tikslą. Jei nebus ko siekti, nebus ir paskatų sportuoti. Mano gyvenime taip susidėliojo tokios aplinkybės. Pats pasirūpinau, kad būčiau sveikas, žvalus, gerai atrodyčiau ir būčiau pavyzdys ir savo vaikams, ir kitiems“, – sako veteranas. Dailia savanorio uniforma vilkintį V. Geštautą dažnai sutiksi valstybinių švenčių, kitų masinių renginių metu.

V. Geštauto jubiliejui pagerbti vasario 5 d. bus surengtas asociacijos „Penki žiedai“ turnyras Vilniaus Žygimanto Augusto mokyklos salėje, o vasario d. JEEP arenoje vyksiančių krepšinio varžybų tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kėdainio „Nevėžio“ komandų pertraukoje sporto veteraną sveikins Vilniaus meras V. Benkunskas, Tarybos nariai, Seimo narys A. Kupčinskas, veteranų sporto klubo vadovai ir kolegos.