Knygų mugėje – trečioji Č. Iškausko knyga

Politikos apžvalgininko Česlovo Iškausko trečioji knyga “Paaukota Lietuva. Nuo Vytauto Didžiojo iki Dalios Grybauskaitės” bus pristatyta Knygų mugėje vasario 19 d. 18 val. salėje 5.5. Pristatyme dalyvaus istorikas Rymantas Vitas Sidaravičius, politologas Lauras Bielinis, etnokosmologas, portalo Alkas.lt redaktorius Jonas Vaiškūnas. Autorius 10-13 val. ir po pristatymo prie leidyklos „Obuolys“ ekspozicijos susitiks su skaitytojais, pasirašinės savo knygą.

Č. Iškauskas sako, kad iš svarbiausių straipsnių sudarytoje knygoje tarsi bėgsime visą Lietuvos istorijos maratoną – nuo šv. Brunono iki profesoriaus V. Landsbergio ir dar toliau, iki pat šių dienų. Pavydas suėmė, kai autoriaus dėmesį atkreipė solidus leidinys „Rusijos istorija. Nuo Riuriko iki Putino“. Žinoma, sunku pasiekti tokį istorinių tyrimų lygį. Bet šioje knygoje lyg iš paukščio skrydžio pamėginta pažvelgti į mūsų krašto istorinį reljefą nuo Lietuvos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, jos virtimo valstybe iki pat šiuolaikinių grėsmių, kurios, deja, tampa vis akivaizdesnės…

Iš esmės knyga atitinka šių metų Knygų mugės detektyvinę dvasią: juk daugiau kaip 30-yje straipsnių taip pat atskleidžiamos tamsiosios, ne visiems pažintos Lietuvos istorijos detalės. Beje, autorius didžiuojasi, kad šis rinkinys baigiamas emocionaliu, jautriu prisipažinimu meile – Gimtinei ir Tėvynei, publicistiniu-poetiniu rašiniu „Tas saldus žodis – Gimtinė“.