Žvilgsnis į pasaulį – iš kosminio nuotolio

Nuo Žemės iki MėnulioKeistas tas antrosios knygos pavadinimas „Nuo Žemės iki Mėnulio“. Tik ją leidžiant supratau, kad skaitytojas gali pagalvoti, jog rašau apie kokią nors fantastinę tarpplanetinę kelionę. O ne, joje surinkti straipsniai apie visai žemiškus mūsų žmonijos reikalus, netgi kasdienes problemas, tokias kaip nacionalizmas, šovinizmas, patriotizmas, terorizmas ir kiti –izmai. Išsamiau paliečiau religijų sąveiką bei skirtumus, demografijos iššūkius, tolerancijos, migracijos, ginklavimosi peripetijas.

Kaip ir pirmojoje knygoje, į pasaulio reiškinius žvelgiu per istorijos prizmę, bet nukeliauju ir į ateitį. Sakykime, ar esate girdėję, kad netrukus, 2039 m., mes jau gyvensime pagal

Naują pasaulinę tvarką, kai bus viena globalinė vyriausybė, kuri turės bendrą planetos vystymosi planą?.. Arba tarsi klausiu: kodėl rusų kalba daugelio laikoma politinės ekspansijos priemone? Kodėl Europa pavargo nuo tolerancijos – kitataučių, kitos orientacijos, kitaminčių, imigrantų pakantumo? Ar žinote, kad mūsų platumose pirmieji organizuoti piratai buvo Skandinavijos vikingai, pasiekę net Nemuno aukštupį, o iš ten plėšti ir niokoti vykę į slavų žemes? Galų gale, ar esate girdėję, kad V.Putino protėviai buvo baudžiauninkai? Svarstome, kodėl islamas toks radikalus ir kodėl likęs pasaulis jam taip priešinasi. Galų gale panagrinėkime, kaip „vodka“ naikina Rusiją, o gal ir mūsų tautą…

Kad neužsisklęstume vien tik savo „žemiškame“ kiaute, pakelkime galvas į beribį kosmosą. Straipsnių pavadinimai kalba patys: „Kada įžengsim,e į Marsą?“, „Ar įsigijai sklypą Mėnulyje?“ (paskubėkite, kol jie pigūs), „Seksas kosmose: reprodukcinė misija neįmanoma?“ (ar iš tikrųjų ją vykdė V.Tereškova?), paliečiame mistinę, bet vis dar nagrinėjamą temą, kaip žuvo J.Gagarinas, o gal jis dar tebegyvas, kaip rusai ir amerikiečiai Mėnulį dalijasi…

Kitaip sakant, šioje 300 puslapių Kauno leidyklos „Obuolys“ išleistoje knygoje balansuojame kažkur tarp Žemės ir jos amžinojo palydovo Mėnulio, kurio kalnus ir įdubas galime stebėti plika akimi. Gal iš tikrųjų šviesiojoje jo pusėje įžiūrėsime savo sklypo riboženklį?…

Malonaus skaitymo.