D.Medvedevas bus suimtas, ES iširs…

Kai žmogui sunkiau gyventi, jis stačia galva neriasi į pasakų, iliuzijų, burtų ir pranašysčių pasaulį, kuris jį traukia įgyvendinamomis svajonėmis, mistine gerove arba tariama galimybe numatyti savo ir savo vaikų ateitį. Gal tai ir tuščias užsiėmimas, tačiau leiskite paklausti: kodėl tuomet egzistuoja toks pseudomokslas kaip astrologija? Dar įdomiau, kai pranašais rizikuoja tapti garbūs valstybės vyrai ar respektabilūs leidiniai.

Antai, britų laikraštis „The Financial Times” prognozuoja, koks bus pasaulis po 4 metų. Didžiosios Britanijos valstybės sekretorius (ministras) vaikų, mokyklų ir šeimos reikalams Edas Ballsas mano, kad ši krizė yra baisesnė negu trečiajame dešimtmetyje. Kadangi ir tuomet ekonomika formavo politiką, jis teigia, kad ši krizė pasaulį atves į politinį chaosą.

JAV nacionalinės žvalgybos vadovas ir karinio jūrų laivyno admirolas Dennisas Blairas tvirtina, kad krizė kelia didžiausią pavojų Amerikos saugumui.

Toliau – konkrečiau. Britų laikraštis chronologine tvarka tęsia svarbiausias spėliones. 2010 m. V. Putinas be didelių pastangų vėl užvaldys Kremlių, nes to krizės apimta per žiniasklaidos priemones reikalavo Rusijos visuomenė. D. Medvedevas užuominą suprato ir tų metų pradžioje pasitraukė iš prezidento posto. Nemaloniausias siurprizas – jo suėmimas 2011 m.

Tais pačiais metais po didelių neramumų krito Ukrainos ir Gruzijos vyriausybės. JAV ir Europa protestuoja ir įtaria, kad tam įtakos turėjo Rusija, bet įrodyti negali. Vakaruose diplomatai kalba, kad tik V. Putinas dar skiria Rusiją nuo fašizmo.

B.Obama neperrenkamas

Keliamės per Atlantą. 2012 m. lapkričio 7-oji. Trečią ryto atsikėlęs Barackas Obama atrodo neišsimiegojęs, bet stengiasi žvalus išeiti į viešbučio „Hilton” balkoną Čikagoje ir pripažinti savo pralaimėjimą rinkimuose.

Euforija po jo prieš 4 m. parke pasakytos sensacingos kalbos seniai išblėso. Jį nušlavė Ameriką užliejusi ekonominė krizė. Naujoji JAV prezidentė – Aliaskos gubernatorė Sarah Palin, rinkėjų simpatijas laimėjusi dėl populistinės vidaus politikos ir nacionalistinės užsienio. Tos pačios dienos rytą nugalėtoja Ankoridže taip pat išeina į sceną prieš ledo ritulio lazdomis mojuojančią ir šaukiančią gerbėjų minią ir sako: „Mane sveikina net mulos ir komunistai. Amerika grįžo!”.

Bet pirmas ją pasveikina Izraelio ministras pirmininkas Avigdoras Liebermanas – daugiausiai balsų laimėjusios partijos „Mūsų namai – Izraelis” lyderis. Antras – Rusijos prezidentas V. Putinas. Penki ES šalių vadovai laukia eilėje prie telefono aparatų… Su Kinijos lyderiu S. Palin nekalba: juk savo rinkimų kampanijoje Pekiną apšaukė „komunistiniu valiutos manipuliatoriumi”…

Kinai nori atsigriebti ir pavadinti ją „paskui kapitalistus bėgančiu šunyčiu” (paskutinį žodį galima versti ir riebiau), nes maoistinė terminologija Kinijoje atgyja, kai ji stengiasi įveikti ekonominį chaosą ir užsienio rinkos krizę. Sunerimęs dėl didelio bedarbių skaičiaus, Pekinas atsisako planų privatizuoti žemės ūkį ir pačią žemę ir subsidijuoti naujų darbo vietų kūrimą kaime. Naujoji politika pavadinta „Didysis šuolis atgal”.

Tuo metu JAV užsienio politikoje taip pat neramu. B. Obamos pozicijoms didžiausią smūgį sudavė 2011 m. Irano išbandyta atominė bomba. Respublikonai sugebėjo rinkėjus įtikinti, kad demokratų lyderį kaip kažkada Jimmį Carterį Teheranas apgavo, viliodamas jį didžiausiu per visą abiejų šalių istoriją sandoriu. Savo ruožtu Irano branduoliniai bandymai pastūmėjo Izraelio politinių jėgų sanklodą dešinėn ir sudarė sąlygas ateiti į valdžią radikalui A. Liebermanui.

Paskolintas iš V.Putino rinkiminis posakis „Subombarduokim juos, kol jie išvietėje” puikiai tiko iš Rusijos į Izraelį imigravusiems žydų politikams…

Teks pripažinti, kad B.Obama įvykdė rinkiminius pažadus išvesti JAV kariuomenę iš Irako. Tačiau 2012 m. rinkėjai tai įvertins kaip savaime suprantamą dalyką. Prezidentui labiau pakenks netvarkingas kariuomenės išvedimas iš Afganistano, kai ten įsigalėjo vietos lauko vadai. Naujoji antiteroristinė taktika – talibų stovyklas naikinti iš nuotolio – nepatiko V.Putinui ir jis pareiškė, kad „Amerikos didybės epocha artėja į pabaigą”.

N.Sarkozy išsiskyrė su C.Bruni

Šiapus Atlanto irgi verti dėmesio įvykiai. Pralaimėjusi 2009 m. rinkimus Vokietijos kanclerė Angela Merkel keičiama vidutinių politikų, o šalį valdo nestabilios koalicijos. Dingo visos viltys, kad Didžiojoje Britanijoje išrinkus ministrą pirmininku konservatorių Davidą Cammeroną – vieną nepopuliariausių vyriausybės vadovų per visą istoriją – reikalai pagerės. ES įsigali Prancūzija.

Bendrijoje dominuoja Nicolas Sarkozy, nepaisant to, kad jis išsiskyrė su Carla Bruni ir vedė Madonną. Jis pergyveno visus kaltinimus, mestus jam po to, kai 2010 m. Prancūzija atsisakė laikytis ES konkurencijos ir valstybės subsidijavimo režimo. Visiems šalies bankams buvo įsakyta 90 proc. investicijų palikti Prancūzijoje. Bendrijos narės Paryžių aršiai kritikavo, bet po to taip pat uoliai jo taktiką pakartojo savo namuose.

Prancūzijos vidaus gyvenime – irgi nemažai intrigos. Pagrindiniai politiniai oponentai – „laiškanešys ir namų šeimininkė” – žinomi dar kaip trockistas Olivier Besansno bei garsaus prancūzų radikalo duktė Marine Le Pen – daro spaudimą prezidentui, kad šis eitų toliau nacionalistiniu keliu, o Sarah‘os Palin pergalę vadina „įkvepiančia”.

Krizė truks 10 metų

Reikia pridurti, kad nemažą indėlį į politines pranašystes įnešė ir žymus Rusijos astrologas Pavelas Globa. Pernai jis tvirtino, kad tikra krizė Vakarus užklups po dvejų metų, tai yra 2010-aisiais ir dėl to pasikeis pasaulio santvarka. Rusija nuo jos nukentės mažiau negu JAV ir ES, o štai pastarajai apskritai gresia suirimas.

Pasak P. Globos, krizė truks 10 metų ir pasibaigs tik 2020 m. Vietoj ES ir NATO per tą laiką susiformuos regioninės bendrijos, pavyzdžiui, Pietų Europos, Šiaurės Europos. Vokietija esą susijungs su Prancūzija, Ukraina, Baltarusija ir Rusija sudarys aljansą su Rytų Europa.

Laikraščiui „Novyje Izvestija” astrologas teigė, kad Rusiją „sisteminė krizė” ištiks 2012 m. Bet ją gelbės provincija. Po krizės, kuri truks iki 2019-ųjų, Rusijos sostinė iš Maskvos persikels į Nižnij Novgorodą ar Samarą. P.Globa tikina, kad A.Lukašenka Baltarusiją valdys kol gyvas, Azerbaidžanas priims NATO karines bazes, Irane 2010-aisiais kils karas, o ES niekada nepriims Rusijos, nes „jos bijo”…

Šiose spėlionėse įdomios ankstesnės žymaus žvaigždžių spėjiko prognozės apie Lietuvą. Dar 2006 m. jis taikliai spėjo, kad TV prodiuseris A.Valinskas taps Seimo pirmininku arba ministru ir net premjeru. Rusų astrologas numatė ir trečią A. Brazausko grįžimą į valdžią. Daugiau astrologinių „aktualijų” jo spėjimuose kol kas nėra.

Užtat lietuviškieji „šamanai” mano, kad reikia atkreipti dėmesį į dar 1503-1566 metais gyvenusį žydų kilmės prancūzų gydytoją, pranašautoją ir astrologą Michelį de Nostradamusą (Notredame), kuris įspėjo, jog trečiasis pasaulinis karas, kurio metu bus panaudotas atominis ir cheminis ginklai, kils jau 2010 m.

2014 m. esą dėl radiacijos Šiaurės pusrutulyje išnyks du trečdaliai gyvūnų rūšių, 2016 m. žmonės masiškai sirgs radiacijos sukeltomis ligomis. Europoje 2018 m esą beveik neliks gyventojų. Kinija taps svarbiausia pasaulio valstybe. 2028 m. bus sukurtas naujas energijos šaltinis, išskris pirmasis pilotuojamas kosminis laivas į Marsą. 2033 m. beveik visiškai ištirps poliariniai ledynai. Smarkiai pakils vandenyno lygis. 2043 m. islamas taps valdančia pasaulio religija ir t. t

Šį spėlionių maratoną užbaikime tautietės būrėjos iš Klaipėdos Natalijos išvadomis.

„2009-ieji Lietuvai nebus geri, bet ir nebus labai blogi metai. Nei karas, nei maras negresia. Šie metai bus labai geri tobulėti pasiryžusiems žmonėms, tiems, kurie mokosi arba yra susiję su moksline veikla. Taip pat tai labai geri metai tuoktis, gimdyti vaikus. Santuokos bus tvirtos, patikimos, vaikai – sveiki ir geri. Apskritai tai – šeimos metai. Sutarimą atras net tie sutuoktiniai, kurie iki šiol konfliktuodavo, sumažės skyrybų”, – tvirtino kortų būrėja uostamiesčio spaudai.

Jos nuomone, 2009-aisiais žmonės turėtų kreiptis paguodos ir pagalbos į Dievą, dažniau lankytis bažnyčioje, tačiau būrėja įspėjo ir apie galimą nukrypimą į religinį fanatizmą.

Bent šiek tiek optimizmo…